Nezařazené

Aké sú úroky nebankových spoločností

Úverový trh je možné v túto dobu rozdeliť do dvoch hlavných skupín. O aké ide? Sú to bankové a tiež nebankové pôžičky. Druhý segment je veľmi diskutovaný hlavne s ohľadom na výhodnosť. Ako sú na tom úroky nebankových spoločností?

V minulosti celkom vysoké

Ideálne je začať pohľadom do minulosti, pretože to bola doba, kedy boli úroky nebankových spoločností celkom vysoké. Aj preto sa vžilo jasné rozdelenie, kedy v banke bola pôžička výhodnejšia a náročnejšie na získanie, zatiaľ čo v nebankovom segmente išla pôžička ľahko získať, ale bolo nutné ju výrazne preplatit. Teraz už rozdiely tak vysoké nie sú.

Nebankové spoločnosti sa snažia úroky znižovať

Keď sa pozrieme na aktuálnu ponuku, ktoré na trhu je, musíme povedať, že nebankové spoločnosti sa snažia svoje úrokové sadzby znižovať. Konkrétne je možné povedať, že nie je problém nájsť aj také, u ktorých sú úroky v jednotkách percent a nepresahujú desiatku. Ide o niekoľko známych nebankových poskytovateľov. Dodajme ale, že to určite nie sú všetci. Preto sa pri žiadosti oplatí hľadať – môže to ušetriť zaujímavé peniaze.

Sú aj nevýhodné poskytovatelia

Predovšetkým to sú takí, ktorí poskytujú pôžičky rizikovým skupinám, alebo to môžu byť takzvané mikropôžičky. Keď opomenieme možnosť prvej bezplatnej pôžičky, nie je nič výnimočné, že sa z tisíc korún zaplatí zhruba 300 Sk navyše. A to za pôžičku, ktorú má klient len ​​jeden mesiac. Nehľadiac na podobne vysoké sumy v prípade žiadosti o predĺženie termínu.

Úrok nie je všetko

Aj keď úroková sadzba môže na prvý pohľad vyzerať zaujímavo a výhodne, nie je tým jediným, čo ovplyvní výhodnosť pôžičky. Pozor tiež na poplatky, rôzne povinné platby, alebo dlhé doby splácania. Toto všetko ovplyvňuje výhodnosť a tak i malé úroky u nebankových spoločností môžem znamenať, že žiadateľ výrazne preplatí. Ideálne je preto sledovať hodnotu RPMN, v ktorej zo zákona a musia byť započítané všetko.

Přidat komentář

Klikněte s napište komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *