Nezařazené

Ako dlho trvá vybavenie hypotéky

Hypotéku možno označiť ako jeden z úverov, ktorý je nielen obľúbený, ale aj výhodný. Vzhľadom na výšku poskytovaných súm ale nepatrí k tým najrýchlejšie vyřizovaným. Ako dlho trvá vybavenie hypotéky a prečo?

Ako dlho všetko trvá? Počítajte zhruba s mesiacom

Ak hľadáte orientačné odpoveď na otázku, ako dlho trvá vybavenie hypotéky, odporúčame počítať s dobou okolo jedného mesiaca. Tá začína prvým krokom, kedy začnete zisťovať jednotlivé ponuky, a končí krokom posledným, kedy budete podpisovať zmluvu. Samozrejme toto mesačné obdobie môže byť dlhšie aj kratšie, keďže ho ovplyvňuje veľa faktorov. Dobré je počítať aj s tým, že keď budete kombinovať hypotéky dve, rozhodne sa pár týždňov navyše pridá.

Vybranie správne ponuky a posúdenie bankou

Hypotéku si vyberáte buď sami, alebo s pomocou finančného poradcu. Oboje bude nejaký ten deň trvať, pretože zvyčajne je potrebné osobná návšteva a čakanie na zostavenie ponuky. A keď obídete niekoľko bánk, tak aj pri snahe o urýchlenie počítajte so zhruba týždňom.

Dokladovania a odhady

Čo sa na časovej náročnosti pomerne výrazne podpisuje? Je to dokladovania rôznych informácií. Sú to predovšetkým potvrdenie o príjme, alebo rôzne priznanie, ak si o peniaze žiada podnikateľ. Tiež nemožno zabúdať na to, že banky vyžadujú aj odhady nehnuteľnosti. Ty si niekedy musíte zabezpečiť sami, inokedy je potrebné využiť toho, ktorého má banka. A nájsť termín, ktorý by obojstranne vyhovoval, tiež nie je jednoduché. Potom musia byť odhad ešte spracovaný a zaslaný banke. Ako dlho toto všetko bude trvať? Je dobré počítať so štrnásťdennom obdobím.

Rolu tu má aj katastrálny úrad

Keďže je hypotéka úverom, u ktorého dochádza k ručenie nehnuteľnosťou, je nevyhnutné absolvovať tiež krok spojený so zápismi na katastrálnom úrade. A keďže ide o úrad, je celkom pochopiteľné, že máločo prebehne okamžite, bez určitých lehôt. Aj s týmto je potrebné pri vybavenie hypotéky počítať. Pokiaľ bude všetko v poriadku, všeobecne tu hovoríme o lehote okolo týždňa.

Přidat komentář

Klikněte s napište komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *