Nezařazené

Ako vybrať dobrú pôžičku

Pretože je pôžička dlhodobým záväzkom, je vhodné vyberať ju obozretne a všetko dôkladne premyslieť. Ako vybrať dobrú pôžičku? Ideálne tak, že sa zameriate na niekoľko najdôležitejších vecí, ktoré sú s ňou spojené.

Výhodnosť pôžičky

Ako by mala vyzerať ideálna pôžička? Mala by byť v prvom rade výhodná. To prvé, na čo je dobré sa zamerať, je úroková sadzba. Už podľa nej dá celkom dobre zistiť, ako na tom konkrétny úverový produkt je. Oveľa lepšie však je hľadieť na RPMN čiže ročná percentuálna mieru nákladov. Tu musí byť zo zákona zahrnuté všetko, čo pôžičku zdražuje. Čím je táto sadzba nižšia, tým lepšie.

Charakteristika pôžičky

V prvom rade je potrebné si premyslieť, koľko peňazí budete potrebovať a tiež koľko ste schopní splácať. A takúto pôžičku požadujte. Mnoho poskytovateľov chce klientom ponúkať vyššie čiastky na dlhšiu dobu, pretože na nich lepšie zarobia. Dobrá pôžička je však vybraná s rozumom a presne podľa toho, koľko by ste potrebovali a ako veľkú splátku ste schopní dať.

Požiadavky pôžičky

U niektorých typov stačí len do formulára zadať príjmy a výdavky. Pri iných je nutné príjmy dodať, počítať s preverením v registroch, alebo môže byť vyžadované ručenie. Čím menej požiadaviek na vás bude kladené, tým lepšie. Ako pre celkovú jednoduchosť, ako aj z dôvodu, že môže dôjsť k podstatne rýchlejšiemu schváleniu. Najlepšie na tom dnes sú mikropôžičky, a najhoršie hypotéky, a to ako klasické, tak americkej. Na druhú stranu to zodpovedá aj výšku poskytovaných súm.

Možnosti využitia pôžičky

Keď viete, koľko peňazí potrebujete, je tiež jasné, že aj viete, na čo konkrétne. A podľa toho vyberajte pôžičku. Tá môže byť buď neúčelová – kde je to len vo vašich rukách, alebo môže byť účelová. Tu je potrebné hľadieť na to, aby sa vaše plány zhodovali s podmienkami, ktoré na využitie pôžičky bude mať konkrétne úverová spoločnosť, alebo konkrétne banka.

Přidat komentář

Klikněte s napište komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *