Nezařazené

Kde nájdete prvej pôžičky zadarmo

Ako by mala vyzerať ideálna pôžička? Mala by byť čo možno najvýhodnejšiu. V tomto smere sa do popredia dostáva jedna zaujímavá vec, čo sú prvé pôžičky zadarmo. V čom konkrétne sú unikátne a kde ich nájsť?

Čo sú to prvé pôžičky zadarmo?

Ide o úverové produkty, ktoré skutočne garantujú to, že záujemca o peniaze nemusí zaplatiť ani korunu navyše. Z toho vyplýva, že majú ako nulovú úrokovú sadzbu, ako aj nulové RPMN. To znamená, že sa nie je nutné obávať ani poplatkov. Osoba tak vráti presne toľko, koľko získala – teda za predpokladu, že dodrží termín splatnosti.
Kde tieto pôžičky nájsť?

Možno trochu paradoxom je to, že ich nájdete v nebankovom segmente. V oblasti takzvaných mikropôžičiek, ktoré sú charakteristické menšími čiastkami a tiež jednorazovým termínom splatnosti. Možnosť prvej pôžičky zadarmo nie je dostupná u každého poskytovateľa, ale mnohé z nich ju ponúka. Hlavne ako lákadlo pre nových klientov, ktorí chcú peniaze.

Podmienky sú celkom jednoduché

Na prvý pôžičku zadarmo sa vzťahujú určité pravidlá. Primárne taká, že je možné vziať si iba určenú sumu, na povolený termín splatnosti. Druhou podmienkou je nutnosť, že u daného poskytovateľa to musí byť výhradne prvý pôžička. Ide teda o akciu pre nových klientov. Ďalej je požiadavkou tiež vrátenie peňazí v termíne, čo sme ľahko načrtli už vyššie.

Nie vždy je tak výhodná, ako vyzerá

Ak sa splní daná trojica podmienok, skutočne nemusí žiadateľ zaplatiť nič navyše. Horšie je to vo chvíli, keď splatnosť nedodrží. Môže dôjsť k tomu, že mu sú úroky naúčtované spätne, alebo dôjde k tomu, že bude musieť využiť predĺženie splatnosti o nejaký ten týždeň. A to tiež nie je zadarmo. A pretože segment mikropôžičiek je s ohľadom na výšku úrokových sadzieb všeobecne tým najhorším, je celkom jasné, že z najvýhodnejšie pôžičky na trhu sa v priebehu pár dní môže stať tá, ktorá je tou najhoršou.

Přidat komentář

Klikněte s napište komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *