Nezařazené

Půjčka pred výplatou vám môže pomôcť aj uškodit

A je tu znova. Ačkoliv ste pekne plánovali domácu rozpočet, získali ste nečakané výdavky. Bohužiaľ nemáte železnú finančnú rezervu a nemusíte sa pýtať po finančnej injekcii. Co si počít, ak zostane ešte pár dní alebo dokonce týždňov? Nebankovní spoločnosti sú na tieto situácie pripravené a ponúkajú populárne pôžičky pred výplatou. Češi sú v obľube a využívajú ich často. Na jednu stranu ide o veľmi praktický finančný produkt, ale iba za predpokladu, že sa ho naučíte používať.

Čo je na úver pred výplatou?

Pôžička pred vyplatením je termín, ktorý sa používa na označenie krátkodobého nebankovného úveru – narazíte na ňu aj pod inými názvami, napríklad úverom na úhradu, mikroúverom, SMS požičaním a podobne. Vždy sa jedná o úver vo výške niekoľkých tisíc až tisíc korún a splatnosťou od 1 do 30 dní. Tieto parametre sa môžu mierne líšiť v závislosti od podmienok konkrétneho poskytovateľa úveru. Podstata je však vždy rovnaká. Částka se splácí jednorázově v předem stanoveném termínu.

Nemôžte-li půjčku splatit, prodlužte si jej!

Priadá vám limit 30 dní je príliš krátky? Ak budete mať k dispozícii niekedy až o niečo neskôr, môžete si požičať predĺžiť, a to niekoľkokrát. Počítejte však s nemalými poplatkami, ktoré sa výrazne zvýšia celkovou splatnou sumou.

Do výplaty si môžete požičať aj zadarmo

Půjčka do výplaty nie je lacný finančný produkt. RPSN je naopak výrazne vyšší ako v prípade klasických spotrebiteľských úverov s dlhšou dobou splatnosti. Poplatky však môžete pomerne ľahko zabrániť tak, že si žiada o takzvanú prvú pôžičku zadarmo.

Jedná sa o úver určený novým klientom. Tí, za predpokladu, že dodržíte zmluvné podmienky, si môžete požičať úplne zadarmo. Celková splatná suma nie je navýšená o úroky ani poplatky.

Půjčka do výplaty – Áno alebo ne?

Ak chcete vyriešiť jednorázovým výpadkom financií prostredníctvom výpožičiek, pravdepodobne neudelíte chybu. Dobře si však vypočítate, či máte dostatok prostriedkov na splátky.

Rozhodně však krátkodobé půjčky nevyužívajú pravidelne – sú príliš drahé. Pokúste sa zvýšiť výnosy a znížiť výdavky. Pomoct vám môže tiež konsolidace úverov – ak už máte nejaké splátky a splátky vám príliš vysoko.

Přidat komentář

Klikněte s napište komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *