Nezařazené

V akých prípadoch sa vyhnúť pôžičke

Pôžičky sú v poslednej dobe považované za niečo, čo je snáď samozrejmou súčasťou našich životov. Ľudia si ich berú ako na bežiacom páse. Sú však jasné situácie, kedy je vhodné sa pôžičke radšej vyhnúť. Aké to sú:

Máte neistú budúcnosť

Pôžička rozhodne nie je krátkodobým záväzkom. Jej splátky môžu trvať roky, ale aj desiatky rokov. Po celé toto obdobie je nutné každý mesiac poslať splátku. Ak ste v zamestnaní v skúšobnej dobe, alebo vám končí zmluva na dobu určitú, nie je vhodné si pôžičku brať. Ak by ste dostali výpoveď, ste razom bez zdroje príjmov, čo ale vášho veriteľa nebude nijako zvlášť zaujímať.

Už niekoľko pôžičiek máte

Typický príklad toho, kedy je vhodné sa vyhnúť pôžičke. Varujú pred tým doslova všetci odborníci. Predĺženosti ľudí začína byť pomerne výrazný problém a vy by ste rozhodne nemali patriť medzi nich. Rovnako tak nie je dobrá cesta rozbíjať klin klinom a brať si pôžičku na doplatenie tej predchádzajúcej. To radšej zvoľte klasické refinancovanie, alebo konsolidáciu.

Chcete pôžičku na zbytočnosť

Čo je dokonalou ukážkou zbytočného zadlžovanie? Sú to napríklad estetické kozmetické zákroky, je to dovolenka, rovnako ako to sú drahé darčeky na Vianoce. Toto všetko sú veci, bez ktorých sa človek zaobíde. Je úplne zbytočné sa kvôli daným situáciám zadlžovať a pochopiteľne tiež nasledujúce obdobie riskovať, že splácanie nepôjde podľa plánu. Nehľadiac na to, že sa budúci rok môžete dostať do situácie popísané vyššie – budete chcieť ďalšiu pôžičku.

Keď vám ponúkajú len tú nevýhodnú

Ste klient, ktorý nemá zase až tak dobrú bonitu? A tomu zodpovedá aj ponuka pôžičiek a ich úrokové sadzby? V takom prípade je dobré sa im vyhnúť a radšej si našetriť. To preto, že u tých nevýhodných nie je problém získanú sumu aj niekoľkokrát preplatit. Pritom keď budete rovnakú výšku splátok odkladať potrebné na sporiaci účet, tak si požadovanú výšku pôžičky našetríte oveľa skôr.

Přidat komentář

Klikněte s napište komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *